Висока, 24. јануар 2023.

Новa бина

Нова школска, вишеделна, преносива бина

Сеоски дом, омладински дом, школска сала, све су то имена за вишенаменску просторију реконструисану у великој акцији мештана и школе пре неколико година. Тада није било довољно средстава да се реконструише сцена на којој се одржавају школске и сеоске приредбе, гостовања позоришта и песника. Представе Драмске дружине "Трачак зрачка" су најемотивније одиграване баш на тој сцени. Данас је склоњена трула и дотрајала бина, а неколико мештана и родитеља ученика из Бјелуше и Високе граде нову преносиву сцену.

Варење
Склапање
Постављање

Истовремено у школи наставница Љиљана Димитријевић, уз свесрдну помоћ малих уметника, довршава сценографију за представу "Принц без мираза", која ће премијерно бити изведена на новој сцени за школску славу - Савиндан.

Израда сценографије
Мали уметници

Још једна акција и још један корак ка бољем.